درباره
شرکت های برق منطقه ای (مشتمل بر 16 شرکت) در سطح کشور، وظیفه انتقال برق از نیروگاه ها (تولیدکنندگان) به مشترکین صنعتی بزرگ و شرکتهای توزیع برق (توزیع کنندگان) را به عهده دارند.
تاکنون هیچ سند و برنامه راهبردی جامعی در حوزه دولت الکترونیک برای شرکت‎های برق منطقه ای تدوین نشده است و اقداماتی به شکل کلی یا موردی انجام شده اند. لذا تدوین طرحی جامع برای استقرار دولت الکترونیک در شرکت‎های برق منطقه ای بسیار ضروری به نظر می‎رسد. این طرح شامل جزئیات برنامه ریزی و طراحی و رئوس اقدامات عملیاتی بوده و همچنین سازوکار نظارت بر اجرای آن در شرکت‎های برق منطقه ای را شامل خواهد شد. پس از تدوین طرح مذکور، نتایج حاصله به کلیه شرکت‎های برق منطقه ای ابلاغ خواهد شد وکلیه شرکت‎ها به فراخور وضعیت جاری خود، اقدامات و برنامه‎های کلان پیش بینی شده را به صورت هماهنگ و در چارچوب طرح مذکور و با نظارت توانیر انجام خواهند داد 
 
«تدوین طرح جامع استقرار دولت الکترونیک در سطح شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور» به عنوان یک  ماموریت‌ ویژه  طی نامه شماره 11/3971  مورخ 98/3/5 از سوی شرکت مادرتخصصی توانیر به مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ابلاغ گردیده است. 
همچنین جهت پیشبرد هرچه بهتر این ماموریت کارگروهی متشکل از نماینده ناظر ماموریت ویژه از شرکت توانیر و چهار شرکت برق منطقه‌ای تهران، فارس، مازندران، و خراسان تشکیل گردیده است.
 
اهداف
• تهیه برنامه عملیاتی توسعه خدمات الکترونیک دستگاه شامل:اهداف، اولویتها، زمان بندی در سه سطح اطلاع رسانی، تعاملی و تراکنشی و پیشنهاد آن به کمیسون راهبری دولت الکترونیک و راهبری استقرار آن پس از تصویب.

• برنامه ریزی برای مستند سازی و تهیه شناسنامه خدمات الکترونیکی دستگاه و راهبری اجرای برنامه

• تعیین اولویت برای اصلاح فرآیندهای سرویس گرا مبتنی بر نقشه فرآیندهای دستگاه

• تصویب راهبردها و برنامه توسعه دسترسی مردم

• راهبری و نظارت بر پورتال و درگاه های خدمات رسانی دستگاه و ارزیابی و رتبه بندی آنها

• مدیریت تعامل دستگاه با سایر دستگاه های اجرایی برای ایجاد پنجره واحد خدمات مشترک
• راهبری اجرای آموزش مدیران، کارکنان و کارشناسان واحد فناوری اطلاعات دستگاه و کارگزاران ارائه خدمات دولتی
• راهبری اجرای برنامه فرهنگ سازی و توانمند سازی مردم در استفاده از خدمات الکترونیکی
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1398/10/11
تعداد بازدید صفحه:
878
Powered by DorsaPortal